SKŁADNIKI PRODUKTÓW FORTÉ PHARMA

Korzystając z wiedzy o tym, co daje nam natura, jesteśmy w stanie stworzyć najwyższej jakości produkty, które czerpią z tego, co w niej najlepsze. Które z naszych składników, odpowiadają za pozytywne efekty? O tym dowiecie się poniżej.

  • Glony wakame

    Glony wakame (Undaria) pomagają w kontroli masy ciała, przyczyniają się do metabolizmu tłuszczów, co ułatwia kontrolę masy ciała oraz hamują apetyt.. Ich historia rozpoczęła się w chłodnych wodach u wybrzeży Północnego Pacyfiku. Pierwsze wzmianki o ich wykorzystywaniu sięgają VIII wieku. Ze względu na walory smakowe i zdrowotne, były wykorzystywane przez Japońskich farmerów. Substancją czynną, która w głównej mierze definiuje ich cechy, jest fukoksantyna.

  • Kurkuma

    Zbierana w Bhutanie, ekoregionie wolnym od pestycydów – znana również jako szafran indyjski lub szafran orientalny. Wykorzystywana nie tylko w kuchni, ale również w medycynie Dalekiego Wschodu. Swoje dobroczynne właściwości zawdzięcza związkowi o nazwie kurkumina.

  • Konjac

    Pochodząca z Chin bylina, która naturalnie występuje w wilgotnych i gorących miejscach Ziemi. Osiągnięcie dojrzałości zajmuje jej nawet 10 lat, a życie trwa niespełna 3 dni! Znajdujący się w nim błonnik, wchłania ogromne ilości wody. Nawet 200 krotność swojej wagi!

  • Czarna porzeczka

    Czarna porzeczka ułatwia odchudzanie, przyczyniając się do redukcji masy ciała, wspomagając metody dietetyczne. Jej wyjątkowe właściwości pochodzą nie tylko z owoców, ale też i z liści. Medycyna ludowa korzystała z jej dobrodziejstw. Posiada bardzo dużą ilość witaminy C.

  • Jesion

    Wyciąg z jesionu jest znany z działania ułatwiającego procesy eliminacji, w tym wydalania wody przez nerki. Najstarszy i jednocześnie najgrubszy jesion w Polsce przetrwał blisko 415 lat! Roślina ta pochodzi najpewniej z obszarów półkuli północnej, na której panuje umiarkowany klimat. Swoje właściwości zawdzięcza zarówno korze, jak i liściom.

  • Zielona kawa

    Nazywana również kawą niepaloną. Omijając proces palenia, ziarna są w stanie zachować wysoką ilość kwasu chlorogenicznego, który wpływa na przyswajanie cukru w organizmie. Tak jak klasyczna kawa, zawiera wysokie ilości kofeiny.

  • Wiązówka błotna

    Wiązówka błotna nasila czynność wydalniczą nerek. Właściwości wiązówki mają szerokie zastosowanie zarówno w kosmetyce, jak i ziołolecznictwie. Część z jej zalet jest znana już od średniowiecza. Zawiera wiele substancji aktywnych, które korzystnie wpływają na zdrowie. Są to m.in. flawonoidy, czy glikozydy fenolowe.

  • Hibiskus

    Występujący w Afryce i Azji krzak Hibiskusu posiada kwiaty, o bardzo wyrazistym smaku. Odpowiadają za to znajdujące się w nich kwasy organiczne. Na smaku się jednak nie kończy. Hibiskus cechuje ogrom właściwości prozdrowotnych. Zawiera między innymi błonnik, karoteny, czy flawonoidy.

  • Zielona herbata

    Zielona herbata znana jest z działania ułatwiającego eliminacje wody. Zielona herbata pobudza metabolizm lipidów.

  • Kminek

    Kminek ułatwia trawienie i łagodzi uczucie wzdęcia. Kolendra sprzyja równowadze jelitowej i ogranicza wytwarzanie gazów jelitowych oraz przyczynia się do wspomagania trawienia.